Nurkowanie w Chorwacji? Warto!


Zamieszkała już w 1071 roku chorwacka wyspa Pag, jest niezwykle ciekawą przystanią, dla nurków chcących w pełni doznać piękno wód, Morza Śródziemnego.  Niezwykle czysta i przejrzysta woda jest tylko jednym z wielu pretekstów, które zachęcają do zgłębiania jej zakamarków.

 Świat podwodny jakiego nie widziałeś – bogata flora i fauna

Wśród najrzadszych gatunków stworzeń wodnych zalicza się tu między innymi latające ryby, rekiny, czy delfiny. Obserwowanie życia podwodnego, wśród wybrzeży wyspy Pag jest  przeżyciem niebanalnym, ze względu na ogrom przebywających tu stworzeń i bujnej roślinności . Bogata fauna i flora, którą odkrywają przed nami chorwackie wody jest zachwycającym obiektem obserwacji jak i badań naukowych.

Natura i widoki jakich nie poznałeś…

Wyspa Pag to nie tylko przepiękne widoki i przyroda. Odkąd pojawili się tu pierwsi mieszkańcy, rodziła się tu z czasem kultura i tradycje kulinarne. Sławny na całą Chorwację paśki sir to bardzo wyrazisty w smaku ser owczy, który przygotowywany jest za pomocą miesznek  przypraw, oliwy z oliwek i soli morskiej. Jego smak określa się pomiędzy czedarem i parmezanem, świetnie łączy się z lokalnymi winami i nalewkami. Ponad to warto nie zapominać o świeżych owocach morza, które w tych regionach są obowiązkowym przysmakiem, naprawdę wartym zasmakowania.

Na co czekać!? – jedźmy na Chorwację razem!

Jest więc wiele powodów, które sprzyjają odwiedzinom w Chorwacji i na Pagu. Głównym z nich jest jednak fakt, że naprawdę warto jest nurkować w tym miejscu. Przyjemność płynąca z komfortu, jaki dają ciepłe i przejrzyste wody chorwackie daje możliwość beztroskiej zabawy i czerpania w pełni z oferowanych nam przez te okolice atrakcji.

Wyjazdy nurkowe do Chorwacji organizuje Centrum nurkowe Aquamatic z Wrocławia. Ofertę znajdziesz na stronie aquamatic.pl.

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *