Gdzie zanurkować za granicą w 2015 roku? Jakie miejsca nurkowe mogą Cię zachwycić na obszarze Europy.

Wakacje w Europie stają się coraz bardziej niebezpiecznym pomysłem. Zwiedzanie pewnych obszarów Europy jest nie wskazana i niebezpieczna. Jeśli marzycie o nurkowaniu w ciepłych wodach, za granicą wybierz obszary polecane, które nie wpłyną diametralnie na Twoje wakacje. Nurkowanie w ciepłych wodach to nurkowanie głębokie i wrakowe. Każdy z wymienionych zanurzeń można wykonać w pięknym i słonecznym obszarze Europy – na Malcie.

Archipelag Malty, a zwłaszcza Gozo są wolne od wszelkich negatywnych emigracyjnych skutków. Wyspy Malty pozostają wolne i spokojne od zamętu Europy, jaki powstał na przestrzeni ostatnich miesięcy. Jest to miejsce idealne pełne spokoju, śródziemnego klimatu i czystej, błękitnej wody . Gozo kryje w sobie wiele ciekawych podwodnych sekretów, które odkrywa się w napięciu oraz z wielką ekscytacją. Nurkowanie na Malcie jest zwiedzaniem podwodnych grot, szczelin i jaskiń. Penetrację wybrzeży wyspy i podziwianiem niebanalnej Maltańskiej przyrody.

Urlop na Malcie, zwłaszcza z profesjonalnym przewodnikiem pozwoli Ci na odkrycie około 20 pięknych miejsc nurkowych. Malta został okrzyknięta przez Jacquesa Cousteau największym cudem Ziemi, a w szczególności jedno wyjątkowe miejsce – Inland See na Gozo. Podwodna szczelina , która na powierzchni zaczyna się tajemniczą, półkolistą grotą. Dalej wokół tej samej wyspy znajdziemy trzy wraki Cominoland, Xlendi i Karwela. Zwiedzić je można za jednym nurkowaniem, ponieważ znajdują się w niewielkiej odległości od siebie.

Malta to również inne piękne miejsca nurkowe. Występuje tu wiele raf koralowych, mniejszych bądź większych jaskiń podwodnych. Szczelin w podwodnych ścianach wyspy nie brakuje. Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze kryje się w podwodnych przestworzach wyspy koniecznie przeczytajcie kolejny artykuł.

 

 

 


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *