Gdzie nurkować w 2015 roku?

Na świecie jest mnóstwo licznych miejsc, które warto zwiedzić i zobaczyć na żywo. Jeszcze więcej jest miejsc pod wodą, których uroki przyciągają nie jednego łowcę przygód.

1# Malta- Gozo

Wody Malty słyną z zatopionych wraków i ciekawych podwodnych obiektów, takie jak podwodna rzeźba Jezusa. To miejsce nurkowe to ewidenstnie wyzwanie. Nurkowanie głębokie poniżej głębokości 40 metrów. Większość ciekawych obiektów zatopionych jest bowiem na głębokościach co najmniej 60 metrów. Do takiego nurkowania trzeba być odpowiednio przygotowanym i przeszkolonym. Warto również umówić się na wykonane kursu na nurkowanie głebokie, będąc na wyjeździe na Malcie. Wody mają tu wysoką temperaturę  nawet 20 stopni, a przejżystość to conajmiej.

2# Chorwacja

Wody Chorwacji to bujna fauna i flora. Miejsce idealne dla amatorów fotografii podwodnej. Jeśli polujesz na idealne kadry pełne ławic ryb, rozgwiazd, podwodnych krabów, to horwacja, będzie Twoim wymarzonym miejscem nurkowym.  Ponad to można tu bez obaw nurkować jako początkujący nurek. Wlele baz nurkowych prowadzi w Chorwacji kursy OWD. Liczne piasczyste i żwirowe plaże dają możliwość łagodnego zejścia pod wodę.

3# Niemcy

Niemieckie kamieniołomy  to opcja dla nurków technicznych, którzy poszukują wyzwań i nie koniecznie muszą nurkować w cieyech wodach. Niemieckie kamieniołomy są warte nawet kilkudniowego wyjazdu. Polscy nurkowie cenią sobie przede wszystkim stan panujący wokół kamieniołomów. Miesca są przystosowane dla nurków w większości przypadków znajdziemy zadaszone altanki,  możliwość kuienia ciepłego posiłku na miejscu, czy nawet rozbicie namiotu. Dla nas – wschodnich sąsiadów – miejsce idealne na nurkowy weekend. szczególnie polecamy kamieniołom Horka.

4#Austria

Jeziora Austryjackie to najsłynniejsze zbiorniki Europy. Największe Jezioro Attersee ma ponad 171 metrów głębokości, jeszcze nigdy nie zostało w pełni dkryte. Nurkowanie w Attersee, to nurkowanie techniczne, dla zaawansowanych nurków, niezbędne tu będą skafandry suche. Ponad to Austria słynie również z wyjątkowego Jeziora Gurner See. Jest to zbiornik, który istniejetylko przez dwa miesiące w roku. Wyjątkowa gratka dla podwodnych poszukiwaczy przygód.

 

 

 


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *